قوانین و مقرارت خرید بلیط از چارتر730

قوانین و مقررات خرید بلیط از سایت چارتر730

 

لطفا پیش از استفاده و بهرمندی از هرگونه اطلاعات و خدمات از طریق این وب سایت ، شرایط و مقررات استفاده را با دقت مطالعه فرمایید. شما با فشردن دکمه پرداخت و خرید از این سایت موافقت خود را با قوانین، شرایط و مقررات اعلام نموده اید:


این سایت از قوانین جمهوری اسلامی ایران- قوانین جرایم رایانه ای - و مقررات تجارت الکترونیکی پیروی می نماید.


- وبسایت چارتر730 فقط تامین کننده بلیط هواپیما است و تامین کننده تنها وظیفه ی تامین بلیط برای مسافران را دارد و در اصل واسطه ای بین مسافر و چارتر کننده و شرکتهای هواپیمایی خواهد بود لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال قصور چارتر کنندگان یا شرکت های هواپیمایی اعم از عدم استرداد ، تغییر نام ، جابجایی بلیط ، جا ماندن مسافر، تاخیر ها ، کیفیت و سرعت خدمات ، سوار نکردن و یا عودت با تاخیر پول مسافر و سایر مشکلات ایجاد شده احتمالی از سوی آنها برای مسافر، نخواهد داشت با این حال تمام تلاش و سعی خود را برای پیگیری و پشتیبانی و حل مشکلات خریدار در کمترین زمان به کار می بندد.


- بلیط های چارتری :

استرداد بلیط های چارتری طبق قوانین کشوری می باشد لیکن در اکثر موارد چارتر کنندگان قوانین خاص خود از جمله غیرقابل استرداد بودن بلیط چارتر را به اجرا در می آورند ، که منجر به سوخت کامل بلیط مسافر می شود و یا با درصد جریمه بالا قابل استرداد می باشند. در این موارد تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت و به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافر می تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید .

مسئولیت قیمت ، ارسال اسامی مسافرین به لیست فرودگاه و میزان جریمه های کنسلی بلیط های چارتری بر عهده آژانسهای چارتر کننده می باشد. و در صورت بروز مشکلات پیگیری و برخورد با چارتر کننده است.

مبلغ بلیط پروازهای چارتری مطابق قیمت اعلامی چارتر کنندگان است. مسافر با پرداخت اختیاری خود ضمن اطلاع از شرایط قیمتی بلیط ها، مبلغ پرداختی را قبول کرده است.

 در پروازهای چارتری درصورت عدم رسیدن مسافر به پرواز هیچ مبلغی استرداد نمی شود و کل مبلغ بلیط سوخت می شود.

 

- بلیط های سیستمی :

امکان استرداد پروازهای سیستمی طبق قوانین شرکت های هواپیمایی برای کاربران عضو در سایت صبا چارتر فراهم می باشد و کاربر عضو می تواند راسا نسبت به استرداد بلیط خود بصورت آنلاین اقدام نماید در هنگام استرداد کاربر می بایست فقط مسافرانی را که قصد استرداد بلیط آنها را دارد تیک نماید و وجه استردادی به اعتبار مسافر اضافه خواهد شد و مسافر می تواند نسبت به خرید مجدد بلیط هواپیما از طریق اعتبار خود اقدام نماید و یا درخواست واریز مانده اعتبار خود را به حساب بانکی خود نماید. کاربری که عضو سایت نیست باید درخواست خود را از طریق سامانه پشتیبانی و بخش استرداد بلیط همراه با شماره حساب شبا مسافری که بلیط خریداری کرده و بلیط به اسم او است ارسال کند.


- استرداد اشتباه توسط مسافر :

با توجه به اینکه در سایت صباچارتر مسافر عضو ، شخصا می تواند نسبت به استرداد بلیط سیستمی خود اقدام نماید بنابراین مسئولیت اشتباهات احتمالی در زمان استرداد از جمله استرداد مسافر به اشتباه ، استرداد پرواز به اشتباه و یا سایر موارد مشابه بر عهده مسافر می باشد.

میزان کسر جریمه استرداد بلیط سیستمی از این لینک قابل مشاهده است.

تغییر نام وجود ندارد و بلیط می بایست طبق قوانین بند 2 استرداد گردد.

امکان جابجایی بلیط برای شخص ثالث وجود ندارد و بلیط می بایست استرداد گردد.

امکان اصلاح اشتباهات و یا حذف بلیط تکراری وجود ندارد و بلیط اشتباه می بایست  استرداد گردد.

جریمه ها طبق قوانین شرکت های هواپیمایی در زمان استرداد بصورت اتوماتیک توسط سیستم مشخص خواهد شد.

 

- قوانین عمومی :

حضور مسافر در پروازهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز الزامی است.

همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی ،شناسنامه و گذرنامه) جهت پذیرش در فرودگاه و سوارشدن به هواپیما الزامی است. در صورت عدم تطابق نام مسافر با کارت شناسایی مسافر پذیرش نخواهد شد و مسئولیت آن بعهده خریدار میباشد.

همراه داشتن مجوز پزشکی از پزشک و یا پزشک معتمد شرکت هواپیمایی جهت پذیرش خانم های باردار، افراد مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفرهوایی باشد هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد، در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

خریدهای انجام شده توسط این سیستم غیرقابل انتقال به غیر می باشد.

اطلاع رسانی در خصوص خریدهای انجام شده از این سیستم از طریق پیامک تلفن همراه و پست الکترونیکی انجام می پذیرد. لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی بعهده خریدار می باشد.

با توجه به اینکه انتخاب پرواز و ورود اطلاعات و مشخصات مسافرین در اختیار فرد رزرو کننده می باشد، مسئولیت هرگونه خطای احتمالی مرتبط بر عهده وی خواهد بود.

مسافر بزرگسال به مسافر بالای 12 سال ، مسافر کودک به مسافر بین 2 تا 12 سال و مسافر نوزاد به مسافر زیر 2 سال اطلاق می گردد.

تهیه بلیط مسافر نوزاد در پروازهای چارتر باید در فرودگاه صورت گیرد ، برای تهیه بلیط مسافر نوزاد در پروازهای سیستمی از طریق سایت ما اقدام نمایید.

امکان صدور بلیط بنیاد شهید و جانبازان محترم و عزیز از طریق سایت ما امکان پذیر نمی باشد.

 

- کنسلی پرواز :

امکان کنسلی و استرداد مبلغ بلیط پروازهای چارتری وجود ندارد و یا حسب قوانین چارتر کننده با جریمه خیلی بالا قابل استرداد است، پس قبل از اقدام به خرید بلیط اطلاعات و مشخصات را چک نمایید و از تمام موارد اطمینال حاصل کنید، بعد از خرید پرواز چارتری امکان استرداد یا وجود ندارد یا با کسر جریمه زیاد قابل استرداد است.

درصورت کنسل شدن پرواز از طرف ایرلاین و تاخیر بیش از 2 ساعت در فرودگاه یا بدی آب و هوا مسافر باید قبل از خروج از فرودگاه در کانتر مربوطه روی بلیط را مهر کنسلی یا مهر تاخیر یا مهر بدی آب و هوا بزند در غیراینصورت از استرداد وجه معذوریم. برای استرداد بلیط ارائه اصل بلیط ممهور شده الزامیست.

در نظر داشته باشید با توجه با عدم مسئولیت پذیری و بی برنامگی اکثر چارتر کنندگان تایید جهت استرداد وجه کنسلی توسط چارتر کنندگان بعضا تا 1 ماه به طول می انجامد که در صورت قصور چارتر کننده مسافر مستقیما به چارتر کننده جهت استرداد وجه ارجاع داده خواهد شد.

 

- تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی:
در برخی از موارد آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز و یا حتی تغییر ایرلاین و ... مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت و مسافر می بایست قبل از پرواز نسبت به دانلود بلیط جدید و یا دریافت بلیط جدید از پنل کاربری خود اقدام نماید و بر اساس بلیط جدید سفر خود را تنطیم نماید.

 

- بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب :
در برخی از موارد چارترکننده اقدام به فروش بلیط با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند در چنین مواردی شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده ذی نفع از این افزایش نرخ بلیط نمی باشد و تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید. قویا به مسافر توصیه می شود از خرید بلیط چارترکنندگان با نرخ های نامتعارف خودداری نماید.

 

- دریافت بلیط :
پس از پرداخت از دریافت بلیط خود خود مطمئن شوید و سپس بلیط خود را چاپ نمایید ، پرداخت پول به منزله صدور بلیط نمی باشد و در برخی موارد به دلایل بانکی پرداخت ناموفق بوده که پول کمتر 1 ساعت الی 72 ساعت به حساب باز خواهد گشت. جهت دریافت بلیط از قسمت پیگیری خرید در بالای صفحه اقدام نمایید و یا قبل از خرید در سایت عضو شوید.

 

- خرید بلیط چارتر چند ساعت مانده به پرواز :

از خرید بلیط چارتر چند ساعت مانده به پرواز اکیدا خودداری نمایید ، برخی چارترکنندگان متاسفانه لیست پرواز خود را بروزرسانی نمی کنند و این امر باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مسافر و تامین کننده در هنگام سوار شدن به هواپیما می شود .

 

- تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی :

در برخی از موارد آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تغییرایرلاین و ... مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت و مسافر می بایست قبل از پرواز نسبت به دانلود بلیط جدید و یا دریافت بلیط جدید از پنل کاربری خود و یا آژانس اقدام نماید و بر اساس بلیط جدید سفر خود را تنطیم نماید

 

- فروش بلیط فقط به مسافر :

این سایت فقط برای فروش بلیط به مسافر می باشد بنابراین هر گونه دلالی از طریق آژانس ها یا اشخاص به هر طریق و فروش بلیط به شخص ثالث و یا افزایش قیمت درج شده و یا سوء استفاده از مطاالب سایت به هر نحوی غیر قانونی بود و پیگرد قانونی دارد.

 

- کنسل شدن پرواز رفت یا برگشت :

در مواردی که مسافر بلیط رفت و برگشت را با دو ایرلاین مجزا یا دو ایرلاینی که با یکدیگر قرارداد همکاری ندارند خریداری کرده است در صورت کنسل شدن یک طرف پرواز ، کنسل کردن طرف دیگری شامل جریمه طبق قوانین ایرلاین یا قوانین چارترکننده خواهد بود.

 

- پرداخت های ناموفق :

پرداخت هایی که به هر دلیل اعم از عدم تکمیل فرایند خرید توسط مسافر یا مشکلات اینترنت مسافر یا مشکلات سیستم بانکی به عنوان پرداخت ناموفق ثبت می گردند پس از 1 ساعت معمولا اتوماتیک به حساب مسافر توسط سیستم بانکی برمی گردد در صورت عدم بازگشت پس از 72 ساعت مسافر می بایست شخصا پیگیر پرداخت ناموفق خود باشد و با ارسال پرینت حساب بانکی خود در بخش پشتیبانی سایت هالی خرید ناموفق خود را پیگیری نماید و سیستم هالی متعهد به پیگیری پرداخت ناموفق مسافر خواهد بود لیکن در صورت عدم پیگیری پرداخت ناموفق توسط مسافر مسئولیتی شرعا و قانونا بر عهده این شرکت نمی باشد.

 

- قوانین خاص پروازهای خارجی چارتر :

تاریخ انقضای گذرنامه در هنگام پرواز رفت و برگشت نباید کمتر از 7 ماه باشد در غیر این صورت مسافر با مشکلات جدی در فرودگاه مبدا و مقصد مواجه خواهد شد

پرواز یک طرفه فقط برای مسافرینی که اقامت کشور مقصد را دارند امکان پذیر است و مسافر ملزم به تهیه بلیط برگشت علاوه بر بلیط رفت می باشد ، در صورت تهیه بلیط رفت تنها مسئولیت مشکلات بعدی بر عهده مسافر می باشد.

برای پروازهای خارجی وارد کردن نام نام خانوادگی شماره گذرنامه و سایر اطلاعات می بایست دقیقا حرف به حرف و عدد به عدد مطابق گذرنامه باشد مسئولیت اشتباهات احتمالی بر عهده رزرو کننده و مسافر می باشد.

حتما 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید مسئولیت تهیه ویزای مقصد و تطابق اعتبار محدوده و زمان ویزا و تاریخ سفر با بلیط خریداری شده بر عهده مسافر می باشد.

قوانین و جریمه های کنسلی و عدم پرواز و یا اشتباهات احتمالی طبق اعلام چارتر کننده است.

 

- اتباع خارجی :

صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مجاز نمی باشدو درصورت خرید بلیط مسئولیت به عهده خریدار می باشد.

 

 

 

برای رزرو بلیط هواپیما روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید بلیط چارتر هواپیما

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.